Jučer je zvanično potpisan ugovor između MFS-EMMAUS-a i Federalnog ministarstva raseljenih osoba i izbjeglica za izgradnju stambenog objekta Fahrudinu Muminoviću iz Bratunca koji je kao dječak preživio strijeljanje u Srebrenici.
Fahrudin je nedavno odlučio progovoriti o svom najvećem strahu što je izazvalo lavinu emocija i osjećaja koje je teško i zamisliti. Fahrudin živi u neuslovnom objektu sa sestrom i amidžom a njegovo svjedočenje je još jedno među brojnim teškim pričama Bošnjaka istočne Bosne. Ekipa MFS-EMMAUS-a zajedno sa Federalnim ministrom raseljenih osoba i izbjeglica Edinom Ramićem posjetila je prošle sedmice Bratunac i porodicu Muminović, a tom prilikom je obećana podrška u izgradnji nove kuće.
Početak izgradnje kuće planira se čim to budu dozvoljavali vremenski uslovi i biti će realizovani u što kraćem vremenskom periodu.
Do sada je za Fahrudina skupljeno više od 163.000 dolara. Svi koji se žele uključiti i svojim donacijama pomoći ovom mladom čovjeku i njegovoj sestri budućnost mogu to učiniti na brojeve računa:
Intesa Sanpaolo Banka 1542001100085746
Devizni račun: SWIFT: UPBKBA 22
IBAN: BA39 1542 0011 0008 5746
UniCredit Banka 3383002250449586
Devizni račun: SWIFT: UNCRBA22
IBAN: BA39 3389104805723482
Svrha uplate: Za Fahrudina Muminovića
Još uvijek nema komentara. Postavite prvi komentar!