DŽEMATLIJE UZ IMAMA | Peticija podrške ef. Musiću, traže odbacivanje ostavke

DŽEMATLIJE UZ IMAMA | Peticija podrške ef. Musiću, traže odbacivanje ostavke

Dr. Kenan Musić, glavni imam Medžlisa Islamske zajednice Sarajevo, objavio je na jučer na društvenim mrežama da je predao ostavku na tu poziciju reisu-l-ulemi Husein-ef. Kavazoviću zbog, kako je naveo u objavi na Facebooku, stalnih opstrukcija u vršenju dužnosti i organiziranog progona i "stravičnog mobinga svih neistomišljenika".

Kako je napisao na Facebooku, prethodne dvije godine njegovog mandata obilježile su "kontinuirane opstrukcije i blokade u izvršavanju emaneta povjerenog glavnom imamu, nemogućnost pozitivnog utjecaja na odabir najboljih i najsposobnijih imama za predvođenje džemata, uskraćivanje uvida u osnovne elemente finansijskih i vakufskih procesa, te stalne laži i insinuacije usmjerene na diskreditaciju mene i ljudi sa kojima sarađujem", prenosi N1.

Ova vijest iznenadila je mnoge Sarajlije koji su pokrenuli peticiju u kojoj daju podršku Kenanu ef. Musiću. U peticiji koju je do sada potpisalo preko 1.000 osoba, pozivaju Rijaset Islamske zajednice u BiH da odbaci ostavku hfz. Kenana, te provedu istragu po njegovim saznanjima i sankcioniše neodgovorne.

"Apelujem na našeg uvaženog Reis ef. Huseina Kavazovića, da bezuslovno odbije podnesenu ostavku Glavnog imama, našeg Hafiza Kenana Musića, i zamolit ću da se obrati zorna pažnja na navode na koje je Hafiz ukazao. Lično smatram da bi takav potez urodio jačanju naše Islamske zajednice. S poštovanjem!", napisao je u potpisu peticije korisnik Alen Šarčević.

"Malo ko je bio pravi čovjek na pravom mjestu kao hafiz Kenan Musić! A ako on kaže sve ovo šta nam to govori? To nam ukazuje kako je zahvaljujući retrogradnim, uskogrudim, sitnošićardžijskim umovima koji se uzdaju više u fotelju nego u Gospodara percepcija islama došla od savremenog, progresivnog 'Uči, čitaj, u Ime Gospodara tvoga!' do vjere koja se vezuje za nešto zaostalo, ograničeno i rezervisano za uhljebljenje neproduhovljenih poslušnika", navela je Una Bejtović na Twitteru.

Komentari (0)

Još uvijek nema komentara. Postavite prvi komentar!

Ostavi komentar